english deutch français italiano
Přihlášení
jméno:
heslo:
Registrace | Poslat heslo
Dřevčická 635
108 00 Praha 10 Malešice
telefon: 255 797 455
mobil: 777 666 623
email: info@kvetiny-pro-radost.cz

Dnes má svátek: Čeněk (zítra Ilja)

Hledat na tomto webu:

 
 
paysec

Počasí nejen pro Vaše květiny

- Rostliny do kanceláře -Květiny v kanceláří jsou důležitým prvkem

.
 

Význam zeleně na pracovištích vzrostl spolu s příchodem tzv. open spaces na začátku 70. let.
Klimatizované prostory s nízkou vlhkostí vzduchu vedly k četným zdravotním potížím zaměstnanců.Na zdraví mají nepříznivý vliv i škodlivé látky, které vylučují tiskárny, kopírky, monitory počítačů ( formaldehyd, toluen, benzen a nejrůznější rozpouštědla ), koberce, nátěry na zdech, laky, nábytek, různá lepidla, ale také my , lidé. Každý z nás zanechává stopu v podobě mýdla, šampónu, deodorantu či pracího prášku v našem oděvu. Dokonce i naše tělo produkuje izoprén, aceton, mezhanol a další látky. Vynásobíme - li to počtem osob v místnosti, dostaneme nezanedbatelné číslo. Těmto vlivům jsme vystaveni den co den. V důsledku toho trpí stále více lidí bolestmi hlavy, únavou, pálením očí a dýchacím problémy, které mnohdy ústí až v kašel a nachlazení, nejčastější příčiny pracovní neschopností.

menší rostlina na stůl


Pro zlepšení klima na pracovišti můžete využít pokojové rostliny. Více než 97% absorbované vody uvolňují zpět do ovzduší prostřednictvím listů a zvyšují tak vlhkost vzduchu. Koncentraci kysličníku uhličitého, prachu imisí z kancelářských strojů a jiných škodlivých látek naopak snižují a vytvářejí celkově čistší a zdravější pracovní prostředí.

 I menší rostlina na stůl zlepší Váš pocit v kanceláři.


Podle projektu Plants for People, který se před několika lety rozběhl v několika zemích západní Evropy, jsou v tomto
směru neocenitelné hrnkové rostliny. Naši pevnou vazbu s přírodou potvrzují i vědy jako enviromentální psychologie
a ekopsychologie, ztkoumající vliv prostředí na naší emoční vyrovnanost,
pocit pohody a odolnost vůči stresu.

střední rostlina na stůlSedum důvodů proč pracovat v zeleni :

Rostliny snižují vyčerpání, odbourávají bolest hlavy, podráždění očí.
Snižují stres a zlepšují náladu, zvyšují atraktivitu prostředí.
Trvale zamezují absenci způsobené onemocněním až o 66 %
Absorbují škodivé látky, pohlcují prach a špínu, tlumí hluk.
Dodávají vzduchu vlhkost.
Jsou ekologické, levnější než přístroje na čištění vzduchu a nezpůsobují hluk.
Podněcují k lepšímu výkonu, neboť zaměstnanci, kteří pracují s počítačem, se cítí lépe a jsou produktivnější
.

Zdraví :

Příznivý vliv rostlin na zdraví zaměstnanců potvrdila řada výzkumů. Studie prováděná po dobu dvou let v norském Oslu jednoznačně prokázala, že napomáhají snížit celkovou vyčerpanost o 20 %, bolest hlavy o 30 %, pocit sucha, bolesti v krku a suchý kašel a o 30 %, vysušování pleti o 25 %. Další lékařská studie ukázala, že během šesti měsíců od rozmístění hrnkových rostlin poblíž monitorů počítačů klesla celková nemocnost personálu z 15 na 5 % a po pěti letech se stabilizovala na 5,6 procenta.

rostlina do kanceláře

Duševní pohoda :

Hrnkové rostliny podporují pozitivní pracovní atmosféru a motivuje nás k lepším výkonům. Je dokázáno, že přítomnost rostlin uklidňuje a pomáhá nám cítit se dobře a to kdekoliv. Studie nově otevřeného nákupního centra například ukázala, že poté, co byly v jeho prodejních prostorách a vestibulech umístěny rostliny, lidé jej začali navštěvovatčastěji. Důvod ? Rostliny navozují příjemnější atmosféru, rozjasňují prostředí a zvyšují kvalitu vzduchu.


Odolnost vůči stresu a produktivita :

Rostliny v kanceláři pomáhají lépe zvládat stresové situace a redukovat běžné obtíže, jako vyčerpanost, bolest hlavy a podráždění slizničních membrán. Z výzkumu, který v Americe prováděla profesorka Virginie Lohrová, vyplynuly další zajímavé  skutečnosti. Dvěma skupinám programátorů byl průběžně měřen tep, krevní tlak a další fyziologické indikátory stresu.
Pro zjištění objektivity pracovaly oba týmy na stejných úkolech. Ve skupině pracující v prostředí s rostlinami byl návrat ke klidovým hodnotám mnohem rychlejší. Kromě toho se schopnost koncentrace a tím i produktivita práce zvýšily o 12 %. Rostliny podněcují kreativitu a schopnost koncentrace. Neměli by na ně tedy zapomínat úředníci, programátoři, kreativci ani manažéři.

 


All rights reserved. © KvětinyProRadost