english deutch français italiano
Přihlášení
jméno:
heslo:
Registrace | Poslat heslo
Dřevčická 635
108 00 Praha 10 Malešice
telefon: 255 797 455
mobil: 777 666 623
email: info@kvetiny-pro-radost.cz

Dnes má svátek: Viola (zítra Karina)

Hledat na tomto webu:

 
 
paysec

Počasí nejen pro Vaše květiny

- Jak najít floristu - pro svůj svatební den

Jak si vybrat dobré květinářství a floristu pro svůj svatební den ?
 

Dost často se snoubenci přikloní k názoru a zkušenostem manželů, kteří již svatební maraton absolvovali. Pokud si však hledají vlastní cestu, nebo od doby předkládaných zkušeností uběhla již delší doba, je tu i možnost druhá.

  - Nalézt svého floristu na internetu. Podívejte se a vyberte si fotografie z webových stránek presentací květinářství, které se Vám nejvíce budou líbit. Fotografie, které Vás zaujmou svou nápaditostí. Dávejte však pozor. Jsou mnohá květinářství, která se na svých webových stránkách chlubí prací floristů, kteří již odešli jinam, nebo obrázky svatebních kytic a výzdoby okopírovali od jiných, kreativních květinářství.
Proto doporučujeme s předstihem a při vhodné příležitosti vybrané květinářství navštívit osobně a požádat o vytvoření dárkové kytice. Určete její cenu a upřesněte také pro jakou příležitost je kytice určena. Florista, který bude kytici vytvářet, může mít upřesňující otázky na oblíbenou barvu a druh květin obdarovaného, je-li to muž či žena a také věkovou kategorii. Při zhotovení dárkové kytice se můžete přesvědčit na vlastní oči o zručnosti floristy při jejím zhotovení a také jak mu jde práce od ruky. V květinářství s větším počtem zaměstnanců si domluvte, kdo bude Vaše požadavky svatební květinové výzdoby řešit a můžete – li si svého floristu vybrat.Když máte svého floristu vybraného a přijde den pro konsultaci zhotovení svatební květinové výzdoby,
budete potřebovat další informace


A 1) Je dobré vědět přibližnou částku, určenou na květinovou výzdobu


Mnoho květinářství poskytují ve své nabídce i  svatební květinovou výzdobu. Její cena ( pokud nejsou ceny pevné, tzn. nadsazeny s velkou rezervou ) však vždy odráží množství požadované výzdoby, její kvalitu, ale také se v ceně promítne roční období a momentální ceny květinové burzy. Ale pokud máte jasnou cenovou představu svatební výzdoby, dobrý florista, kterého jste si vybrala, Vám nabídne optimální možnosti, které vám určená částka dovoluje - zkušený - florista může vhodným výběrem květinového materiálu udržet požadovanou cenu a přesto splnit Vaše představy o velikosti a kvalitě svatební výzdoby.


  A 2 ) Pokud Vás částka, určená na květinovou výzdobu nemůže zaskočit, můžete postupovat opačně

Zadejte všechny své požadavky na svatební výzdobu a zkušený florista Vám spočítá náklady za květinový materiál i práci a sdělí výslednou cenu. Může Vám však nabídnout i možnosti svatební výzdoby o kterých nevíte a které se běžně nenabízí.

  B ) Již před vlastní konzultací si rozmyslete i velikost svatební výzdoby - počet hostů, počet aranžmá na svatební stoly i jejich velikost, počet svatebních automobilů a jejich zdobení, případné požadavky na svatební výzdobu kostela, oddací místnosti, nebo zajištění zátiší volného prostoru pod širým nebem. Počet družiček, jejich věk

 C ) Nevěsta má také vědět jak budou vypadat svatební šaty. ( barva , střih , materiál ) Znát barvu a střih obleku ženicha. Někdy je potřeba znát i upřesnění oblečení pro maminky, svědky, družičky. Manželský pár mnohdy investuje nemalou sumu a florista má nelehkou úlohu zajistit svatební výzdobu, která bude splňovat všechny požadavky úspěšné presentace svatebního páru. Poskytněte mu proto co nejvíce informací. Lépe se se svým úkolem vyrovná a Vy budete více spokojeni.

 

 D ) Při konzultaci trvejte na sepsání závazné svatební objednávky - s uvedením podrobností svatební výzdoby, termínu a hodiny pro vyzvednutí svatební výzdoby, případné přivezení květinové výzdoby na udanou adresu, telefonních kontaktů floristy i osoby zodpovědné, platebních podmínek i storno poplatků. V případě problémů, neschopnosti, nebo neochoty květinářství, není ústní domluva nejlepší způsob potvrzení Vašich oprávněných požadavků.


 E ) Ani předání požadavků všech svatebních příprav některé svatební agentuře se nic nemění na důležitosti informací pro floristu, který má za úkol vytvořit svatební výzdobu. Je proto potřebný osobní kontakt floristy s nevěstou, bez ohledu na to, komu a v jaké částce je platba potvrzená.

Zajištění požadavků svatební výzdoby v bodech

1 ) Je vhodné si svého floristu vybrat s předstihem a už vůbec nenechávat zajištění svatební květinové výzdoby na poslední chvíli.
2 ) Vyberte si floristu, jehož práce nejvíce odpovídá vaší představě podle fotografií i podle praktického ověření.
3 ) Připravte si co nejvíce informací týkající se svatebních požadavků.
4 ) V žádném případě nespoléhejte na práci kamarádky, která nabídne zhotovení svatební kytice a výzdoby, pokud pracuje v jiném, nebo i podobném oboru. ( zahradnice, aranžérka, nebo je prostě šikovná )
5 ) Při konzultaci trvejte na sepsání závazné svatební objednávky.
 


A nezapomeňte, že výsledný dojem ze svatební květinové výzdoby je pocit ke kterému se vrátíte ve vzpomínkách, nebo na fotografiích i po mnoha letech.


All rights reserved. © KvětinyProRadost