english deutch français italiano
Přihlášení
jméno:
heslo:
Registrace | Poslat heslo
Dřevčická 635
108 00 Praha 10 Malešice
telefon: 255 797 455
mobil: 777 666 623
email: info@kvetiny-pro-radost.cz

Dnes má svátek: Zlata (zítra Karina)

Hledat na tomto webu:

 
 
paysec

Počasí nejen pro Vaše květiny

Texaský experiment

 - Hyperspektrální fotoaparát pro zjištění onemocnění rostlin -Když pěstitel zpozoruje poškození rostliny, buď chorobou, nebo škůdcem, obvykle už je pozdě na její vyléčení, tvrdí Dr. Christian Nansen, entomolog z Texasu. Když má člověk chřipku, tělo reaguje zvýšenou teplotou, protože mobilizuje imunitní systém.
Pokud se do stresu dostane rostlina, ať je to stres z napadení chorobou, živočišným škůdcem a nebo vlivem životního prostředí, vyvolává to u ní změny v metabolismu, které je možné zjistit pomocí měření lomu světla.
Výzkumník na tuto analýzu použil hyperspektrální fotoaparát, aby zjistil, jak se světlo láme na povrchu listů. Tímto způsobem se zjistí onemocnění rostliny nebo napadnutí škůdci ještě v počátečním stadiu.To má svoje výhody i při detekci chorob kořenové soustavy, při kterých se stává, že diagnostikování choroby, jako i první vizuální příznaky, jsou pozorovatelné až když je polovina rostliny odumřelá.
Tým vědců Dr. Nansena se momentálně zabývá porovnáváním zdravých a napadených listů rostlin. Jejich hlavní úlohou je vytvoření algoritmické klasifikace.
Potvrzení účinnosti metody detekce poškození rostlin pomocí hyperspektrálního fotoaparátu by znamenalo pro pěstitele relativně laciný a časově nenáročný zásah. Při zjištění prvých příznaků onemocnění je možné zvolit účinnou ochranu a tím předejít ztrátám na výnosu.
 
 


  /Přejato a upraveno podle/ http://www.nasepole.sk


All rights reserved. © KvětinyProRadost