english deutch français italiano
Přihlášení
jméno:
heslo:
Registrace | Poslat heslo
Dřevčická 635
108 00 Praha 10 Malešice
telefon: 255 797 455
mobil: 777 666 623
email: info@kvetiny-pro-radost.cz

Dnes má svátek: Ambrož a Benjamín (zítra Květoslava)

Hledat na tomto webu:

 
 
paysec

Počasí nejen pro Vaše květiny

marihuana 420

Celosvětový den marihuany je symbolizován číslem - 420 -

4:20, nebo 4/20, případně 420 = celosvětově nejznámější marihuanové heslo a může znamenat vhodný čas na jointa ve 4:20 ať už ráno, nebo večer a podle anglofoních zemí je to datum 20 dubna, tedy celosvětový den marihuany.

Příznivci konopí po celé zeměkouli na tato tři čísla často odkazují, když hovoří o marihuaně. Tyto čísla se objevují i v názvech tématických časopisů a výdejen léčebného konopí.
Jak vzniklo toto symbolické číslo ?

Tradičně se uvádí tato čísla v souvislosti kalifornských středoškoláků z městečka San Rafael. Říkali si Waldos,podle místa u velké zdi (anglicky wall), kde se scházeli každý den ve 4:20 hod, na odpoledního jointa. Odtud se pak zkratka 420 rozšířila mezi huliči, po celé Kalifornii.

Podle jiné verze vzniku užívaných čísel, se jedná o fanoušky kapely Grafetul Dead, kteří 4:20 užívali ještě dříve.

A podle Stopařova průvodce po Galaxii zní odpověď na základní otázku po smyslu života, vesmíru a vůbec „42“, a to má ke čtyřistadvacítce setsakramentsky blízko.

Ať to bylo ve skutečnosti jakkoli, dnes je jasné, že číslovka 420 bude mít pro huliče už navždy zvláštní význam – minimálně po dobu dalších 420 let.Dvacátý duben se tak stává celosvětově stále populárnějším svátkem, během něhož příznivci konopí vycházejí do ulic a oslavují s přáteli (samozřejmě mohou oslavovat i doma).
Česká shoda náhod – či osudové znamení?

I pro obyvatele České republiky, kteří mají k této bylině pozitivní vztah, je znalost hesla 420 důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát – díky ní můžete chytře identifikovat „spřízněné duše“ v zahraničí.
All rights reserved. © KvětinyProRadost