english deutch français italiano
Přihlášení
jméno:
heslo:
Registrace | Poslat heslo
Dřevčická 635
108 00 Praha 10 Malešice
telefon: 255 797 455
mobil: 777 666 623
email: info@kvetiny-pro-radost.cz

Dnes má svátek: Ambrož a Benjamín (zítra Květoslava)

Hledat na tomto webu:

 
 
paysec

Počasí nejen pro Vaše květiny

Státní ústav pro kontrolu léčiv - SUKL -

 - Co je to - SUKL - ?
Státní úřadu pro kontrolu léčiv je úřad České republiky, organizační složka státu zřízená ministerstvem České republiky, jejímž úkolem je to, aby se v České republice používali jakostní, bezpečné a účinné léky, jakož i funkční a bezpečné zdravotnické pomůcky.

Webové stránky tohoto velmi důležitého úřadu jsou
- www.sukl.cz - a nové, nedávno spuštěné stránky pro veřejnost - www.olecich.cz - , kde najdete aktuální a ověřené informace o lécích registrované v České republice.
8.3.2010
Ministerstvo chce omezit ,,vařiče " pervitinu a umožnit například kontrolu množství předepsaných léků. Podle vládního návrhu, na němž kromě ministerstva zdravotnictví pracoval i Státní úřadu pro kontrolu léčiv, ( SUKL ) budou lékárny povinně připojeny k elektronickému systému, díky němuž se budou do evidence posílat data o všech lécích vyzvednutých na recept.

Lékárníkům se to nezdá a Česká lékárnická a lékařská komora proti připojení k úložišti protestují. "Hlavním problémem je nerespektování práv občanů ve smyslu článku 10 Základní listiny práv a svobod. Každý pacient, každý občan má právo na ochranu svých osobních údajů, má právo být ochráněn před zneužitím těchto dat," zdůvodnil prezident České lékárnické komory Stanislav Havlíček s tím, že pacienti by tuto situaci mohli chápat jako narušení lékařského tajemství.

více najdete - zde - 


3.8.2010
Státní ústav pro kontrolu léčiv zaplatil pokutu 2,3 milionu korun za to, že vytvořil banku citlivých dat pacientů bez jejich souhlasu. Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů to udělal v rozporu se zákonem. Potvrdila to mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková.

Vznik rozsáhlé databáze napadla lékárnická komora, která vyzvala lékárníky, aby data o pacientech do databáze neposílali.2011 - Soud pokutu zrušil -
více najdete - zde -


1.3.2012 - SUKL bojuje o absolutní moc nad lékárnami -


V posledních týdnech se na Státní ústav pro kontrolu léčiv valí vlna kritiky. Rozpor mezi vyhlášeným dokončením revizí léků a skutečným stavem, kdy po letech nebyla ani první vlna revizí završena, není jediným zdrojem rozruchu kolem Ústavu. Přidává se neschopnost rozběhnout funkční elektronickou preskripci, účinně řešit reexporty léčivých přípravků, soudem potvrzené nezákonné nakládání s osobními a citlivými údaji pacientů nebo opakované chyby v SCAU.
více najdete - zde -


  - SUKL vydal již tři licence pro dovoz, jednu z nich slušovické firmě Elkoplast. Chtěli dovážet konopí z Nizozemska a stálo by okolo 200 Kč za gram. O udělení licence však nebude žádat Michal Otipka, společník firmy Growman Plains. Společnosti, která přišla o 20 miliónů korun, díky policejním zásahu na growshopy.


2.4.2014 - SUKL - chystá podklady pro výběrové řízení licencí pro pěstování konopí.
Žádost chce podat i Farmaceutická fakulta University Karlovy v Hradci Králové.

 - A ředitelé pro SUKL - se točí, jako na kolotoči.

od 31.8.1990 – 25.2.1991  byl vedením pověřen RNDr. Jan Mikeska, CSc.
od roku 1991 – doc. RNDr. Jiří Portych, CSc.
od roku 1993 – RNDr. Jan Mikeska, CSc
od roku 1994 – MUDr. Milan Šmíd, CSc
na přechodné období od  12.7 2006 - 15.9.2006 byl vedením pověřen MUDr. Michal Sojka
na přechodné období od 16.9.2006 – 31.12.2006 byla vedením pověřena RNDr. Jitka Šabartová, CSc.
od roku 2007 – PharmDr. Martin Beneš

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo na svých stránkách 22.2.2012 informaci o odvolání ředitele Státního ústavu pro kontrolu
léčiv dr. Martina Beneše.

Nový ředitel MUDr. Pavel Březovský, MBA
Nastoupilo také 65 nových zaměstnanců, kteří stály SUKL ve výplatách a potřebném zázemí 33 milionů Kč.

Nový ministr zdravotnictví ( 30.01.2014 ) Svatopluk Němeček  odvolal ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv Pavla Březovského ke dni 10.02.2014

Poslední Nový ředitel PharmDr. Zdeněk Blahuta
Nový ředitel odvolal druhý den ve své funkci hned tři své náměstky.
e-mailový kontakt na pana ředitele = zdenek.blahuta@sukl.cz

 
All rights reserved. © KvětinyProRadost