english deutch français italiano
Přihlášení
jméno:
heslo:
Registrace | Poslat heslo
Dřevčická 635
108 00 Praha 10 Malešice
telefon: 255 797 455
mobil: 777 666 623
email: info@kvetiny-pro-radost.cz

Dnes má svátek: Iva (zítra Blanka)

Hledat na tomto webu:

 
 
paysec

Počasí nejen pro Vaše květiny

Konopí nejen proti skleróze

 - Marihuana - 420

 - Marihuana - ( konopí ) je název drogy získané z rostliny konopí.

Užívání konopí je možná staré, jako lidstvo samo. Prokazatelně se však užívalo v Indii k rituálním účelům a můžeme směle předpokládat jeho užívání před více než pět tisíci lety.
V Evropě se první zmínky o užívání konopí objevují u starých Skythů. Vypadá to, že znalosti jeho účinků využívali při věštění i v Delfách.


Konopí obsahuje asi 60 látek ze skupiny tzv.cannabionidů. Hlavní účinnou  látkou je THC ( delta 9 tetrahydrocannabinol ).

 


  - Konopí - má výrazné protizánětlivé, hojivé, analgetické, antibakteriální a antivirální účinky. Tato bylina účinně pomáhá nejen v případě vážných nemocí, ale při lokální aplikaci v podobě tinktury, nebo masti, přináší úlevu, rychlé zhojení i při běžných zdravotních problémech. Zvláště dobře se osvědčuje při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím.

Odkaz na Konopnpou kuchařku Mudr Alexandry Frolkovičové najdete
- zde -
  Odkazy na seed banky najdete - zde  -
 


Aplikace : nejčastěji kouřením cigarety, dýmky, nebo vodní dýmky.
Účinky : po aplikaci se projevují poruchy vnímaní, emocí, myšlení. Je změněno vnímání času a někdy i prostoru. Při velkých  dávkách se mohou objevit zrakové a sluchové halucinace. Euforie, nabuzenost, pocit štěstí , veselost, smavost jsou téměř pravidlem. Nejde - li o těžkou otravu, nedochází k poruchám vědomí.
Doba : obvykle mezi 3-5 hodinami, vyjimečně i více
Nástup účinku : při vdechování až několik minut, při požití ústy 20-30 min.
Vrchol intoxikace :
při vdechování 40-80  minut, při požití ústy mezi 2 -4 hodinou.
Návyk : Velké procento mládeže má v tomto ohledu zkušenosti a nepokračuje již v dalším užívání.  V marihuanovém opojení
může však udělat věci, které by za normálních okolností neudělal, např. vezme si jinou nabízenou drogu.
Pozor : Syntetická napodobenina marihuany s názvem K2 může být konzumentům nebezpečná. Způsobit psychózu, narušit psychiku, nebo abnormální chování. A podle Pentagonu jí holduje přes jeden milion vojáků.Devatenácté století konopí přálo, ale po druhé světové válce nastal ve vnímání konopí veřejností zásadní obrat. V Evropě se jednotlivé země v rámci mezinárodních úmluv a zařazení konopí mezi drogy, vypořádavají s problémem represívním způsobem.

  - A v USA proti kouření konopí tvrdě bojovali.

Opravdová válka začala již v roce 1972. President Nixon řekl -
To jsou ti židi, co kouří trávu. Všichni ti bastardi, kteří jsou pro legalizaci marihuany, jsou židi.
A president Regan dokonce vyhlásil, že kouření marihuany trvale poškodí mozek. Zprávy lékařského institutu, placeného vládou, však byly poněkud upraveny. A boj s marihuanou byl velký byznys, který stál Ameriku přes 7 miliard dolarů. 750 000 američanů bylo
za držení marihuany zatčeno. Na boj s drogou USA  vydaly 2,5 krát více, než na školství, ale DEA přesto nemohla vyhrát.


  - A co na to Amerika dnes ?

Ve čtrnácti státech USA existuje legislativa, která povoluje pěstování a kouření marihuany z lékařských důvodů. V ostatních státech kuřáci zákon
překračují.
V USA, ve Státě Colorado, je
osobám starším 21 let, dovoleno koupit až 28 gramů marihuany. Občané tohoto státu si mohou pěstovat až 6 rostlin. Cizincům, zvyklým užívat tuto látku pravidelněji, je dovoleno koupit alespoň 7 gramů. Ale pokuřovat marihuanu na veřejnosti je zakázáno. Udělat si pohodičku však můžete na soukromém pozemku.

A městečko Eagle-Vail ve státě Colorado dostalo i do zpráv http://zprávy.idnes.cz  Jako první na světě nabízí místním kuřákům marihuany možnost, zakoupit svoji oblíbenou drogu ve speciálním automatu.


 
V nové tisíciletí však v důsledku prokázaných léčebných účinků marihuany, nastala změna a objevují se malé, či větší tolerance. Možná ke změně dochází i proto, že v rámci EU, kouří mariánku přes tři milióny lidí denně.Naprosto funkční je Izraelský model - kde funguje státem kontrolované pěstování přírodního konopí. Poměrně daleko je i Kanada a snaží se i jiné velké země - Německo, Francie, Velká Británie.
 

- Marihuana v našem parlamentu - najdete - zde -

 - A jak situace vypadá u nás v ČR a jak tozačalo -


  - V Česku chybí pracoviště, která by měla zájem konopí zkoumat. 

Stát prostě problém neřešil a tento směr neoznačil jako proritní. A tak přestože je u nás mnoho výzkumných týmů, která by připadala v úvahu, věnují se jiným oblastem.

V úrovni zvířecích studií nebyl žádný limit. U klinického výzkumu, kde se pracuje s lidmi je sice možné výzkumy provádět, ale je kolem toho více papírování. Znamená to tedy průkopnickou pozici, protože legislativa je zbytečně přísná.Na pultech lékáren se objevují sice výrobky, jejichž součástí je konopí, které avšak neobsahuje THC. Ale právě o tuto chybějící látku se jedná.
A tak v České republice není zatím jediný léčivý přípravek s obsahem dronabinolu, syntetického kanabionidu, ani jiný léčivý přípravek s obsahem látek cannabis.
L.N. 28.1.2011
Národní protidrogová centrála zabaví ročně zhruba 400 Kg. marihuany a každým rokem ji přibývá.

Avšak podle vyjádření Michala Miovského, který vede centrum adiktologie Psychyatrické kliniky 1.lékařské fakulty UK. se praví, že
pro léčebné účely používat zabavené konopí je problematické. Není prokázatelné, jak bylo konopí sušeno a není-li napadeno plísní.
Šance na využití zabaveného konopí by byla, kdyby se podařilo prokázat, že se dá využít samostatné extrahované THC.
Vyjádření je z roku 2011Čistý extrakt z konopí - přípravek Sativex, který vyrábí britská společnost GW Pharmaceuticals sice nedokáže zastavit roztroušenou sklerózu, ale může pomoci příznaky roztroušené sklerózy utlumit.
Tento přípravek se ve VB a Španělsku prodává legálně od léta 2010. V česku začali klinické testy Sativexu již v březnu 2005. Mluvčí státního ústavu pro kontrolu léčiv Veronika Petláková, nemůže zatím sdělit jaké jsou dosavadní výsledky.
  - V ČR začala legalizace konopí - pro léčebné konopí v polovině srpna 2011, zveřejněním Petice za léčebné konopí, kterou podepsalo skoro 60 000 osob.

 
- Ve středu 29.1.2013 Senát schválil novelu -, která umožní nemocným kupovat si konopí na předpis v lékárnách. Ze strany pacientů je však oprávněná obava, že cena nového léku bude příliš vysoká a pro mnohé nedostupná. Svaz pacientů se proto pokusí všemi prostředky cenu konopí snížit.
 - V tuzemsku by se konopí mělo pěstovat již od roku 2014.

Zákon o léčebném konopí je obecně dost kritizovaný především kvůli tomu, že si pacienti musí dávky platit sami.

Předpokládaná minimální cena je 1200 Kč. Bude - li konopí dovážené z Holandska, jeho horní hranice bude až 2 500 Kč za množství na 14 dní.
( lékař může předepsat maximálně 30 g  ) U nás je cena počítaná za gram 250 Kč. Tedy dražšší, než na černém trhu.
  - Ale v lékárnách se konopí stále neobjevuje.

Pacienti nemají k léčivé a zatracované bylině stále přístup. Státní ústav pro kontrolu léčiv nespustil její dovoz do českých lékáren.
Prezident české lékarnické komory Lubomír chudoba se netají tím, že je z realizace zákona o léčebném konopí rozladěn a Svaz pacientů žádá personální čistku. Její ředitel doporučuje nemocným přivezení léčiva légálně z jiného státu a nabízí i právní pomoc při vymáhání nákladů s tím spojených.

 - Konec roku 2013 -Zásah Národní protidrogové centrály proti growshopům. A opravdu se jí dařilo. Jeden z varovných případů najdete - zde -  - Co na to říká pirátská strana ?

,, Pirátská strana, která jako jediná prosazuje legalizaci všech psychotropních látek, razie na growshopy důrazně odmítá. V době, kdy světoví lídři včetně někdejšího šéfa OSN Kofihiho Annana prohlásili, že válka proti drogám byla jen vysáváním peněz z kapes daňových poplatníků a nepřinesla žádný prokazatelný pozitivní účinek, nám připadají současné zákroky policie jako krok zpět. Pirátská strana založila sbírku za účelem právní pomoci podnikatelům postiženým touto kauzou na svém transparetním účtu pod variabilním symbolem 300002. Dále bych chtěla upozornit na to, že se k nám dostala zaručená zpráva, že minimálně jeden úředník státní zprávy dostal pokyn k tomu, aby získal datábázi zákazníků nejmenovaného growshopu a posléze tyto stránky nahlásil. Rozhodně není nutno panikařit, ale vyzýváme ke zvýšené opatrnosti, '' říká zástupkyně garanta Drogy Janku Michailidu.
 - Závěrem ještě vyjádření nového ministra zdravotnictví - Svatopluka Němečka - od 30.01.2014

,,Protidrogová politika by měla být záležitostí širší shody ve společnosti. Zajímají mně názory odborníků i příklady ze zahraničí. Aktuálně neplánuji žádné změny s vyjímkou léčebného konopí jako doplňkové léčby některých nemocí.
Na zbytečné průtahy při jeho zpřístupnění i pro české pacienty jsem už několikrát upozorňoval.
''
Co nám to vlastně říká ? A říká nám něco ? Ale do deseti dnů po nástupu do své funkce odvolal ředitele SUKL Pavla Březovského. A nový ředitel odvolal druhý den ve své funkci hned tři své náměstky.- 2.4.2014 - SUKL - už chystá podklady pro výběrové řízení licencí pro pěstování konopí.

A tak nás s marihuanovým zákonem předběhli i v Uruguayi. Poptávku odhadují v této zemi na 18 až 22 tun a zajistí vše. Od pěstování, přes prodej, až po užívání. A pro obyvatele, nebo pro cizince žijící zde déle než rok, bude stát droga méně než 20 Kč za gram. Asi nemají v Uruguayi SUKL. U nás v ČR je předpokládaná cena poněkud vyšší a ten kdo ji skutečně potřebovat bude, pravidelně měsíčně, peníze potřebné k důstojnějšímu životu, dohromady asi nedá.
 

 
 - 10.5.2014 - průvod za legalizaci marihuany.

Průvodu se zůčastnilo kolem 8 000 lidí, jak uvedl předseda sdružení legalizace.cz Robert Veverka. Průvod se za hudebního doprovodu vydal z Karlova náměstí přes Václavské náměstí a Vinohradskou ulicí do žižkovského parku Parukářka, kde se počet účastníků happeningu ještě rozrostl. Na akci dohlížely desítky policistů, pochod se však obešel bez vážnějšího incidentu. Akce byla součástí celosvětové kampaně Million Marihuana March. Policisté ale uzavřeli dva stánky v parku na Parukářce. Policie se svými doporučeními opírá o nález Nejvyššího soudu. Ucelená nabídka věcí pro pěstování marihuany rovná se trestný čin šíření toxikomanie. "Podle policie tady můžeme prodávat konopná semínka, ale nesmíme k tomu mít popisek a fotku květu," vysvětluje prodavačka Helena Festinová. 

Pro ČR je důležitý hráč - SUKL - ( Státní ústav pro kontrolu léčiv )   - Pozor pro ty zkušenější.

Víte, že v celém Nizozemsku od 2013 platí zákaz prodeje marihuany a hašiše cizincům ?
A to jich bylo každoročně miliony. Na jihu země kvůli tomuto rozhodnutí přišly o práci stovky lidí. A světe div se, radnice v Amsterdamu dokonce zakázala kouřit marihuanu ve škole a ty méně poslušné budou moci přivolaní policisté pokutovat.
Ale radnice se také dohodla s vládou a tak mohou cizinci i nadále kupovat marihuanu legálně. Ale jen ve 220 cofee shopech tohoto města.
Jen jestli teď cizinci některý z 220 cofee shopů najdou : -)

 - Pro ty - kteří se o toto téma zajímají více, najdete další mnohdy málo známé informace - zde -
 - Jak užívat marihuanu pro léčebné účely, jak udělat konopné máslo a podle
pana Ponikelského konopný prášek, mast, nebo sirup se dozvíte - zde -


 

  - Marihuana pro králíky

V německé vesnici Golzov objevili policisté na políčku místní seniorky, charakteristické, metr vysoké rostliny marihuany. Policisté nakonec nikoho nepotrestali, neboť stará paní listy nesušila ani neprodávala. Rostliny sice užívala, ale jenom jako krmivo pro králíky.
 
All rights reserved. © KvětinyProRadost